KKTC 1’nci Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş Röportajı

Denktaş Özel Hayatı’nı Oshan Sabırlı’ya açtı

KKTC’nin 1. Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş kendisi ile ilgili hiç konuşulmayan şeyleri Oshan Sabırlı’ya anlattı. Özel hayatının kapısını da Oshan Sabırlı’ya açan Denktaş din, spor, ölüm ve daha bir çok farklı konuda gündem yaratacak açıklamalarda bulundu.

 

 

 


 

2.Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat

  • 1994 öncesini yani Bakan olmadan önceki yılları özlediğini ifade eden Talat, kravat takmadığı, takım giymediği, motosiklet kullandığı zamanları özlediğini kaydetti. Talat, eskiden yapıp şimdi yapamadıklarını Detay’a değerlendirdi.
  • Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu’nun çözüm konusunda mutfakta olduğundan dahi kuşkuları olduğunu belirten Mehmet Ali Talat, iddia edildiği gibi 3 ayda çözüm olmasının imkânsız olduğunu kaydetti.
  • 2. Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Cumhurbaşkanlığı seçimini kaybettiği dönem sonrasında, Cumhurbaşkanı Dr.Derviş Eroğlu ve eski Başbakan İrsen Küçük’e kırgın olduğunu, kırgınlığını geçmediğini de ekledi.

 

 

 

 

 

 


 

2.Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat

Kıbrıs sorunuyla ilgili son gelişmeleri Oshan Sabırlı’ya değerlendiren KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat, Ada’da çözüm için Rum tarafının AB’den tecrit edilmesine bağlı gelişmeler olacağını ve çözümün de bu yoldan geçtiğini söyledi. Kıbrıslı Rumların, “Talat, Denktaş’a benzemeye başladı” yorumlarına atfen Talat, “Rumlar beni Denktaşlaştırdı” ifadelerini kullandı. (16 Nisan 2004)

 

 

 

 

 

 

 

 


4. Cumhurbaşkanı  Mustafa Akıncı

Kıbrıs Türk siyasi hayatında önemli bir yere sahip olan Mustafa Akıncı, Cumhurbaşkanlığı adaylığı ile ilgili Oshan Sabırlı‘ya açıklamalarda bulundu. 2015 Nisan ayında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçiminde bağımsız aday olacağını açıklayan Akıncı, “Bağımsız adaylık, makamın niteliği ile de uyumludur” dedi.

  Kıbrıs’ta çözüme ulaşılması için şimdilerde yeni bir dinamik doğduğunu belirten Akıncı, Cumhurbaşkanlığının en başta elbette Kıbrıs konusuyla ilgilenmek durumunda olduğunu ancak topluma evrensel değerler ışığında öncülük, rehberlik etmek görevi olduğunu da işaret etti…